НАВЧАЙТЕСЯ З КРАЩИМИ
У КРАЩИХ!
НАВЧАЙТЕСЯ З КРАЩИМИ
У КРАЩИХ!
Приватний заклад
«Ліцей інтелектуальної
творчості «ЕйдоС»
м. Запоріжжя»
+38 (050) 102-22-12 69091, Україна, м. Запоріжжя,
вул. Нижньодніпровська, 4а
UA     RU

Общие положения о рейтинговой системе | Об ЭйдоСе

(ЦЯ СТОРІНКА ПЕРЕКЛАДЕНА АВТОМАТИЧНО, ТОМУ ЙМОВІРНІ ГРАМАТИЧНІ ТА СМИСЛОВІ ПОМИЛКИ)

Положення про рейтингову систему успішності і досягнень учнів Школи "ЕйдоС" в розвитку, навчанні та вихованні

1. Загальні положення
1.1. Це положення (надалі - Положення) регламентує порядок рейтінга1 освітніх досягнень, успіхів у творчій, соціальній, комунікативній діяльності учнів Школи «ЕйдоС».

1.2. Положення розроблено на основі Концепції розвитку, навчання і виховання учнів Школи «ЕйдоС».

1.3. Положення узгоджується з засновником і затверджується рішенням педагогічної ради Школи «ЕйдоС».

1.4. Зміни та доповнення до Положення повинні пройти процедуру узгодження з засновником і бути затверджені рішенням педагогічної ради «Школи« ЕйдоС ». Всі зміни і доповнення вступають в дію з 1 вересня наступного навчального року після їх прийняття.

1.5. Ті, що навчаються, їхні батьки повинні бути ознайомлені з Положенням, а також зі змінами і доповненнями до початку їх дії.

1.6. Ті, що навчаються, їхні батьки мають право виступити з ініціативою внесення змін і доповнень до чинного Положення і брати участь в обговоренні на Раді Школи.

2. Цілі і завдання рейтингової системи

2.1. Основна мета рейтингової системи - представити значущі освітні результати, забезпечити відстеження індивідуальної динаміки розвитку учня в широкому освітньому контексті, продемонструвати його здатності застосувати набуті знання і вміння. Рейтингова система доповнює контрольно-оціночні засоби.

2.2. Рейтингова система вирішує наступні психолого-педагогічні завдання:

- підтримує навчальну мотивацію школярів;

- заохочує активність і самостійність учнів;

- розширює можливості навчання та самонавчання школярів;

1rating - оцінка, віднесення до певного класу, розряду; ранг.

- формує мотивацію досягнення;

- стимулює розвиток індивідуальних творчих здібностей;

- розвиває навички рефлексивної та оціночної (самооценочной) діяльності учнів;

- формує у школярів уміння ставити цілі, планувати і організовувати власну навчальну діяльність.

3. Структура рейтингової системи

3.1. Рейтингова система складається з підсумкового рейтингу за тиждень, місяць, рік.

3.2. Лідери підсумкового рейтингу визначається за класом, Школі.

3.3. Рейтингова система включає в себе 10 видів рейтингових балів за:

1 - результати освітніх досягнень з навчальних предметів;

2 - результати іспитів в 9, 10 класах або результати семестрової та річної підсумкової оцінки;

3 - результати умінь застосовувати предметні знання на уроках ейдетики і у вирішенні проблемних ситуацій і розв'язання суперечностей на уроках ТРИЗ;

4 - результати рівня розвитку пізнавальної творчої активності і мотивації досягнення;

5 - результати рівня вихованості;

6 - результати старанного ставлення до навчально-виховного процесу та навчальної дисципліни;

7 - результати участі в олімпіадах;

8 - результати спортивних досягнень;

9 - результати науково-практичної та дослідницької діяльності;

10 - результати участі в позаурочних заходах.

3.4. Підсумковий рейтинг за місяць складається з суми балів 10 видів рейтингових балів.

4. Облік у визначенні підсумкового рейтингу

4.1. Бали рейтингу обчислюються 1 раз на місяць.

4.2. Для зручності підрахунку рейтингу за місяць його вважають щотижня, записуючи в щоденник.

4.3. В освітньому рейтингу враховуються всі оцінки з предметів, набрані учнями за місяць. Для визначення підсумкового бала рейтингу за місяць необхідно знайти середню арифметичну всіх оцінок і округлити отриманий результат до цілого числа і десятих дробів.

4.4. Рейтинг освітніх досягнень може мати максимальну кількість балів - 12.

4.5. У шкільному рейтингу успішності і досягнень беруть участь всі учні Школи, які набрали за місяць не менше 50 оцінок з предметів в початковій школі і 80 оцінок в середній школі.

4.6. У разі, коли учень не набирає 50 або 80 оцінок через його відсутність в Школі через хворобу, він може добрати необхідну кількість оцінок за допомогою оцінювання його домашньої роботи по пропущеним темам (за самопідготовку).

4.7. У кожному класі щомісяця вираховується сума рейтингових балів з 10 видів рейтингу за місяць для кожного учня, що складає індивідуальний рейтинговий бал учня за місяць.

4.8. Бали за ТРИЗ, ейдетики, що визначають рівень інтеграції предметних знань можуть виходити за рамки 12-бальної системи оцінювання і всі зароблені за урок бали вважаються за 1 оцінку.

4.9. За кожне зауваження з поведінки або старанності віднімається 0,25 бала від кількості балів за рівень вихованості. За серйозні порушення правил Школи: нанесення травм іншим учням, ненормативна лексика, поломка шкільного інвентарю, порушення субординації по відношенню до педагогів віднімається з підсумкового рейтингу 60 балів за кожне порушення.

4.10. Заохочувальна запис в учнівському щоденнику, що не дублююча оцінку, відповідає оцінці «12».

4.11. Учневі, який набрав найбільшу кількість оцінок за місць в класі, присуджується премія - додаткова оцінка «12».

4.12. Ведення щоденника за правилами школи оцінюються в «12» балів і враховується 1 раз на місяць.

4.13. Для учнів 1 класу підраховується загальна кількість символів позитивного оцінювання за місяць. Кількість символів позитивного оцінювання першокласників за місяць може збільшуватися за рахунок виконання всіх правил Школи. Володар найбільшої кількості балів є лідером рейтингу успішності і досягнень за класом.

4.14. Бали за участь в олімпіадах, конкурсах, спортивних заходах, науково-практичної діяльності, позаурочні заходи визначаються відповідно до критеріїв по таблиці (додаток 1) і додаються до підсумкового рейтингу за місяць.

4.15. Бали за результатами розвитку пізнавальної активності і мотивації досягнень визначаються психологом класу і затверджуються на методичному об'єднанні психологічної служби.

4.15.1. Розвиток пізнавальної творчої активності включають такі компоненти: розвиток уваги (зосередженість), розвиток креативності (швидкість, гнучкість, системність мислення), мотивацію досягнень, яка визначається як мотивація навчальних і загальних досягнень і лідерських якостей.

4.15.2. Середній бал за результатами розвитку обчислюється сумою балів за кожен компонент, розділеної на кількість компонентів розвитку. Бали з дослідження розвитку учнів приводяться у відповідність до навчальними оцінками від 1 до 12 балів.

4.16. Бали за результатами рівня вихованості визначаються класним керівником спільно з заступником директора з виховної роботи.

4.17. Підсумковий бал рейтингу за місяць обчислюється класними керівниками та відомості про лідерів рейтингу класу подаються заступнику директора з виховної роботи на початку наступного місяця (до 5 числа).

4.18. На початку кожного місяця вивішуються на дошки оголошень класів результати рейтингу за минулий місяць із зазначенням кількості набраних балів і розстановкою місць всередині класу.

4.19. Річний підсумковий рейтинг визначається як середнє арифметичне балів рейтингу за весь навчальний рік з округленням до цілого числа і десятих дробів.

4.20. Учневі, який був лідером рейтингу по класу найбільшу кількість разів, в кінці року присвоюється звання «Учень року» з врученням перехідного кубка та записом імені переможця на великому шкільному кубку.

4.21. Фотографії та імена переможців щомісячного рейтингу від кожного класу вивішуються на стенд «Лідери школи».

4.22. У разі декількох претендентів на звання «Учень року», перевагу отримує учень, який набрав найбільший річний бал за рейтингом.